Masaż relaksacyjny – jak zrobić go ukochanej osobie?

Stres, wielogodzinne siedzenie przy biurku, masa obowiązków i ciągły brak czasu na regenerację – w konsekwencji tego wszystkiego nasz organizm jest wykończony. Spięte mięśnie sprawiają, że czujemy dyskomfort, przez co również pogarsza się nasze samopoczucie. Doskonałym sposobem na ich rozluźnienie i relaks organizmu, a także poprawę nastroju i poprawę stanu zdrowia jest masaż relaksacyjny całego ciała. To również świetny pomysł na spędzenie czasu ze swoim partnerem. Wykonywanie go przez bliską osobę może zwiększyć pozytywne skutki zabiegu. Technika takiego masażu jest bardzo prosta, wystarczy poznać kilka sposobów na to, by wykonać go prawidłowo. Zmysłowy masaż wykonany przez ukochaną osobę jest jeszcze bardziej relaksujący, ale także jest to bardzo romantyczna czynność, która może być również wstępem do masażu erotycznego. Masaż relaksacyjny dla dwojga to świetny sposób na wspólny relaks, ale także ciekawą grę wstępną.

Masaż relaksacyjny dla dwojga – co przygotować?

Do dobrze wykonanego masażu relaksacyjnego będziesz potrzebować nie tylko sprawnych dłoni, ale odpowiedniej atmosfery i kilku akcesoriów. Masaż relaksacyjny w domu wymaga przygotowania. Przede wszystkim – zarezerwujcie sobie czas dla siebie. Niezwykle ważna jest romantyczna atmosfera, która uprzyjemni Wam wieczór i pozwoli na jeszcze głębsze doznania. Namiętna muzyka, przygaszone światło, zapachowe świece, wygodne łóżko i olejek do masażu – to wszystko, czego będziecie potrzebować do masażu relaksacyjnego dla par. 

Jak wykonać masaż relaksacyjny w domu?

Masaż relaksacyjny można wykonać na całym ciele lub skupić się na poszczególnych jego partiach. Najwięcej napięć znajduje się w okolicach karku, ramion i pleców – tam należy zacząć. Jak wykonać masaż relaksacyjny pleców krok po kroku? Przed rozpoczęciem należy rozgrzać dłonie, pocierając je o siebie oraz nałożyć oliwkę. Pierwsze ruchy masażu powinny być jak najbardziej delikatne, żeby przyzwyczaić skórę drugiej osoby do dotyku. Masaż zaczynamy od głaskania dolnej partii pleców, pamiętając o kierunku ruchów – w stronę serca. Głaskanie ma pobudzić organizm, należy wykonywać je opuszkami palców lub całymi dłońmi. Kolejny etap to rozcieranie, czyli koliste ruchy (co najmniej trzy kółka w jednym miejscu). W tym etapie stopniowo można zwiększać siłę nacisku na plecy, używając kciuków lub całych dłoni. Ważne jest, żeby zaczynać od dołu pleców i kierować się w kierunku barków. Kolejny etap masażu relaksacyjnego jest bardzo przyjemny – to ugniatanie poszczególnych mięśni. Należy chwycić mięsień pomiędzy kciuk a palec wskazujący i naciskać go, delikatnie unosząc w górę. Przedostatnia faza masażu relaksacyjnego to oklepywanie, czyli delikatne uderzanie pleców krawędzią dłoni złożoną w miseczkę. Na koniec, żeby wyciszyć organizm, należy ponownie przejść do delikatnego głaskania

Masaż relaksacyjny dla par – dlaczego warto?

Zalety masażu relaksacyjnego są liczne. Pomaga on w rozluźnieniu napięcia, pozbyciu się stresu, regeneracji. Może także bardzo dobrze wpłynąć nie tylko na zdrowie i dobre samopoczucie, ale także na relację między zakochanymi. Będąc w związku, warto obdarzać drugą osobę chwilami przyjemności. Pokazujemy wtedy nasze zaangażowanie i to, że zależy nam na partnerze. Masaż relaksacyjny może być także przygotowaniem do masażu erotycznego, jego pierwszym etapem lub łagodniejszą wersją. To również doskonała gra wstępna przed gorącą nocą!  Zachęcamy także do wypróbowania masażu relaksacyjnego innych części ciała, a szczególnie polecamy relaksacyjny masaż stóp, barków, szyi czy ud. Masaż erotyczny, ale także masaż relaksacyjny, wykonywany przez ukochaną osobę, może być nieziemskim doświadczeniem, bardzo przyjemnym i niezwykle odprężającym! 

Obejrzyjcie także bardzo relaksujące wideo z przyjemnym dźwiękiem deszczu „4K Przytulna biblioteka – 8h głębokiego snu – Relaksujący dźwięk deszczu – Przytulna atmosfera” :).