masaż kobiety - zmysłowy masaż - jak przygotować masaż erotyczny

Jak zrobić masaż erotyczny?

Masaż erotyczny to idealny sposób, aby urozmaicić życie seksualne. Może on być zmysłowym relaksem oraz gorącą grą wstępną. Taki masaż pomaga się odprężyć i odstresować. Nerwy, napięcie, zmartwienia i stres negatywnie wpływają na nasze libido oraz doznania seksualne. Zmysłowy masaż erotyczny z łatwością zniweluje te negatywne skutki. Pomoże się odprężyć, poprawić ukrwienie skóry, dzięki czemu każdy dotyk będzie sprawiał coraz większą przyjemność, a przede wszystkim świetnie…podniecał ;).

Jak zacząć masaż erotyczny? 

Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniego olejku do masażu. Pamiętaj, aby był on śliski i płynny, nie lepki. Dobierz także odpowiedni zapach, który rozbudzi Wasze zmysły. Drugim krokiem jest przygotowanie dłoni. Przytnij paznokcie do odpowiedniej długości, aby przypadkiem nie skaleczyć drugiej osoby podczas masażu. Zdejmij także wszelkie pierścionki i bransoletki, ponieważ będą przeszkadzać podczas wykonywania masażu. Trzecim krokiem w masażu erotycznym jest przygotowanie sypialni. Ważne jest, aby pomieszczenie, w którym będzie wykonywany masaż było posprzątane i wywietrzone. Zadbaj również o odpowiedni nastrój. Przygaś światło, zapal świece, włącz zmysłową muzykę, a także zapal kadzidełka z Waszym ulubionym zapachem. Doskonałym afrodyzjakowym zapachem są aromaty magnolii, drzewa sandałowego i jaśminu. 

przygotowanie do masażu erotycznego

Masaż erotyczny mężczyzny 

Masaż erotyczny mężczyzny najlepiej rozpocząć od pleców oraz karku. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza, gdy Twój partner jest zmęczony i spięty. Nalej na dłonie olejek do masażu i zacznij od ugniatania barków. Następnie dokładnie wymasuj kark ściskając go z wyczuciem dłońmi. Jeżeli partner jest już odprężony i górna część pleców jest wymasowana, to stopniowo przejdź do ich dolnej części. Pamiętaj, że masaż tej części pleców musi być nieco delikatniejszy. Zmysłowo gładź dłońmi odcinek od łopatek do pośladków oraz wykonuj ruchy od kręgosłupa do zewnętrznych części pleców. Na koniec możesz delikatnie podrapać swojego partnera po całych plecach, jeżeli on to lubi. 

Następnie przejdź do masażu stóp. To właśnie tam znajduje się wiele punktów, które połączone są z różnymi częściami ciała, między innymi ze strefami erogennymi :). Poproś partnera, aby położył się na plecach i weź w ręce jedną z jego stóp. Najpierw rozgrzej ją wyrazistymi i kulistymi ruchami kciuków, następnie ugniataj kciukami linię od dużego palca do pięty. Powtórz ten ruch z każdym palcem u stopy. Nie zapomnij o masażu kostki. Połóż na niej trzy palce, najlepiej wskazujący, środkowy i serdeczny i wykonuj koliste ruchy. Na koniec nałóż na dłonie olejek do masażu i delikatnymi ruchami wmasuj go w stopę. Te same ruchy wykonaj z drugą stopą. 

co jest ważne w masażu erotycznym mężczyzn

Po masażu stóp przyszła pora na klatkę piersiową. Usiądź okrakiem na partnerze, zwilż dłonie olejkiem i zacznij delikatnie masować jego klatkę piersiową. Lewą dłonią wykonuj koliste ruchy zgodnie ze wskazówkami zegara, prawą w odwrotnym kierunku. Następnie z wyczuciem zacznij ugniatać okolice sutków, by następnie przejść do ich pieszczot. 

Ostatnim krokiem w masażu erotycznym mężczyzn jest brzuch i uda. Tutaj bardziej mówi się o pieszczotach, niż o masażu :). Usiądź na jego udach i delikatnie gładź jego brzuch zjeżdżając coraz niżej. Następnie swoją uwagę skoncentruj na udach. Masuj je delikatnie kolistymi ruchami. Kieruj się powoli w stronę najbardziej erogennego miejsca Twojego ukochanego, jednak odciągaj tę chwilę jak najbardziej, aby pożądanie stopniowo rosło :). 

jakie części ciała masować podczas masażu erotycznego mężczyzn

Masaż erotyczny kobiety 

Zmysłowy masaż partnerki zacznij od ramion. Usiądź okrakiem na jej pośladkach i nałóż olejek do masażu na dłonie. Rozgrzej go delikatnie pocierając dłońmi. Rozpocznij masaż ramion pewnymi ruchami i powoli przesuwaj się do karku i szyi. Następnie masuj kark od dolnej części do podstawy czaszki. Nie musisz się spieszyć. Postaraj się jak najbardziej odprężyć i zrelaksować partnerkę. 

Gdy ramiona i kark będą już rozluźnione skup się na plecach. Zwilżone olejkiem do masażu dłonie przesuwaj wzdłuż pleców od pośladków do karku. Wracając gładź delikatnie boki pleców. W ten sposób rozładujesz całe nagromadzone negatywne napięcie. Po masażu tej części ciała skup swoją uwagę na łopatkach. Masuj z wyczuciem miejsce tuż pod łopatkami, przesuwając wzdłuż nich kciuk. 

jak przygotować się do masażu erotycznego kobiety

Następnie zejdź niżej i wymasuj pośladki. Ugniataj je delikatnie i masuj kolistymi ruchami. Po pośladkach przejdź do masażu ud i łydek. Pieść delikatnie te części ciała, ponieważ są one bardzo wrażliwe. Gdy dojedziesz do kostek zacznij masaż stóp. Wmasuj w stopy partnerki oliwkę i ugniataj je kolistymi ruchami. Na każdy ruch zwracaj uwagę, ponieważ stopy to bardzo erogenna część ciała :). 

Na koniec poproś partnerkę, aby położyła się na plecach. Zacznij od delikatnego masażu szyi, przesuwając po niej zwilżonymi dłońmi. Następnie powoli przejdź do masażu piersi. Zataczaj nimi koliste ruchy, delikatnie je ugniataj i ściskaj. Nie zapomnij o sutkach, możesz je delikatnie szczypać. Pod koniec masażu przejdź do pieszczot brzucha. Pamiętaj, że masaż tej strefy ciała powinien być delikatny i czuły. 

Po tak wykonanym masażu Wasz wieczór z pewnością się na nim nie skończy, a pełna przyjemności noc dopiero się zacznie :). 

Poznaj także 8 antyafrodyzjaków oraz odwiedź nasz kanał Bedroom Music and ASMR 🙂