mężczyzna z kobietą na łóżku uśmiechający się do siebie

Jak podnieść libido? Poznaj nasze tipy!

W kontekście życia seksualnego często mówi się o „libido”, jednak wokół tego tematu wciąż istnieje wiele znaków zapytania. Co to tak właściwie jest libido? O czym świadczy jego poziom – kiedy jest niski, a kiedy wysoki? Libido to popęd seksualny, nasze pożądanie i pobudzenie, aby zaspokoić potrzeby seksualne. Jest jednym z kluczowych aspektów zdrowia seksualnego, może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym stylu życia i emocji. Masz wrażenie, że Twoje libido sięga dna? Nie masz ochoty na seks, a to prowadzi do frustracji w związku? Nie jesteś sam, wiele osób doświadcza okresów obniżonego popędu seksualnego oraz problemów w łóżku. Jak podnieść libido? Poznaj nasze tipy i ciesz się satysfakcjonującym życiem seksualnym!

Dlaczego libido spada?

Aby wdrożyć skuteczną metodę poprawy libido należy na początku zrozumieć, dlaczego libido spada. Spadek pożądania seksualnego może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami, najczęściej są to: problemy zdrowotne (choroby, zaburzenia hormonalne), zaburzenia psychiczne (np. stany lękowe, depresja), stres, zmęczenie, starzenie się, co więcej monotonia w życiu oraz przyjmowanie używek. Zastanów się, czy poziom libido odpowiada Twoim potrzebom w życiu seksualnym. Najważniejsze jest to, aby popęd seksualny nie powodował dyskomfortu i problemów w związku. Jeżeli brakuje satysfakcji z poziomu pożądania seksualnego, należy sprawdzić swój stan zdrowia i rozważyć wymienione czynniki – które z nich dotyczą Ciebie? Chcesz poznać wskazówki na wzrost libido? Let’s read it!

Warto wiedzieć! Poziom libido jest kwestią indywidualną i zależy od wieku, płci, poziomu stresu, trybu życia, preferencji seksualnych, może znacznie różnić się pomiędzy osobami. Nie istnieje coś takiego jak „normalne” libido, czy „skala libido”. Poziom popędu seksualnego należy rozpatrywać jednostkowo.

Skuteczne metody na podwyższenie popędu seksualnego 

Istnieje wiele skutecznych metod, które można wdrożyć, aby zwiększyć libido i cieszyć się zdrowym życiem seksualnym. Sprawdź wszystkie!

 • Zrównoważona dieta

O tym, jak funkcjonuje organizm świadczy przede wszystkim dieta – wpływa na ogólny stan zdrowia, w tym poziom libido. Wybieraj produkty spożywcze, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych, będą to np.: orzechy, nasiona, tłuste ryby, zielone warzywa, jaja. Zadbaj o suplementację uwzględniając: magnez, cynk, witaminę D, kwas foliowy, omega-3 oraz żeń-szeń, koniecznie unikaj przetworzonej żywności. 

Ciekawostka: niektóre produkty lub składniki mogą wspomóc popęd seksualny, są to tak zwane afrodyzjaki, należą do nich: ostrygi, truskawki, czekolada czy awokado. Nie ma gwarancji, że afrodyzjaki zadziałają u Ciebie, jednak zachęcamy do eksperymentowania! Sprawdź: 8 Najskuteczniejszych afrodyzjaków.

zdrowy posiłek i przekąski na drewnianym stole
 • Unikanie alkoholu i używek

Nadmierne spożycie alkoholu, papierosów i innych używek może obniżać libido, w dodatku prowadzić do problemów z erekcją oraz orgazmem. Konsumpcja alkoholu szkodzi Twojemu zdrowiu seksualnemu, dlatego jeżeli nie możesz zrezygnować z niej całkowicie to przynajmniej zachowaj umiar.

 • Regularna aktywność fizyczna

Ćwiczenia poprawiają stan zdrowia i ogólne samopoczucie, zwiększają produkcję endorfin, pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Co to oznacza dla Twojego libido? Regularna aktywność fizyczna zwiększa ochotę na seks!

 • Cykliczne badania lekarskie

Niektóre problemy zdrowotne mogą wpływać na poziom libido, są to np. zaburzenia hormonalne czy dysfunkcje pracy tarczycy. Jeżeli masz obawy koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Badaj się regularnie i nie daj się zaskoczyć chorobie! Dbaj o swoje zdrowie.

 • Redukcja Stresu

Stres to największy zabójca libido, współczesny tryb życia pełen jest napięcia i presji, co prowadzi do mniejszego zainteresowania seksem. Techniki relaksacyjne, medytacja, głębokie oddychanie czy kojąca muzyka pomogą Ci zredukować napięcie i zwiększyć ochotę na igraszki w łóżku.

 • Odpowiedni sen

To, czy się wysypiasz, czy zarywasz noce decyduje o Twojej zdolności do czerpania przyjemności z życia seksualnego. Brak regularnego snu prowadzi do zmęczenia i spadku energii, co negatywnie wpływa na libido. Zadbaj o zdrowy sen (7-9 godzin dziennie) i odpowiednie warunki do wypoczynku, wtedy będziesz wypoczęty, a pożądanie seksualne wzrośnie.

 • Komunikacja z partnerem

Szczera komunikacja z partnerem to podstawa do budowania zdrowego życia seksualnego. O czym rozmawiać z partnerem? O swoich potrzebach seksualnych, fantazjach, pragnieniach, a także obawach. Dzielenie się intymnymi kwestiami zwiększy bliskość emocjonalną oraz wpłynie na poziom libido.

 • Kształtowanie intymności

Rozpatrując seksualność człowieka możemy stwierdzić, że bliskość emocjonalna jest tak samo ważna jak bliskość fizyczna. Silna więź i romantyczne gesty idą w parze ze wzrostem pożądania.

kobieta i mężczyzna podczas romantycznej kolacji przy winie
 • Pozytywne myślenie

Myśli człowieka wpływają na funkcjonowanie organizmu, a tym samym na życie seksualne. Jeżeli Twój umysł będzie tworzył pozytywne pragnienia i fantazje seksualne, będziesz akceptował własne ciało to poziom libido zwiększy się.

 • Eksploracja nowego

Rutyna w życiu zmniejsza ochotę na seks. Jak temu zapobiec? Eksperymentując! Eksploracja nowego, spontaniczność i ekscytacja wpływają korzystnie na związek i libido. Może to obejmować wspólne podróże, nowe pozycje seksualne, korzystanie z gadżetów erotycznych oraz romantyczne niespodzianki. Nowe bodźce przyniosą podniecenie seksualne i wzrost libido.

 • Edukacja seksualna

Musisz znać swoją seksualność, ciało i techniki seksualne, aby Twoje życie seksualne nabrało nowych barw. Edukacja seksualna otwiera na eksplorację nowych obszarów w sferze intymności. 

 • Terapia seksualna

Kiedy niskie libido bardzo źle wpływa na Twoje samopoczucie warto rozważyć wizytę u seksuologa. Specjalista pomoże poznać źródło problemu i opracować strategię jego rozwiązania. 

Podsumowanie

Istnieje wiele metod na podniesienie poziomu libido, każda z nich to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Każdy organizm jest inny, więc warto eksperymentować i znaleźć te techniki, które najlepiej sprawdzą się u Ciebie. Najważniejsze jest, aby dbać o zdrowy styl życia, wpłynie to na ogólną jakość życia, a wysoki popęd seksualny będzie pozytywnym skutkiem ubocznym. Należy również pamiętać, że libido zmienia się w różnych okresach życia, i nie zawsze musi pozostawać na stałym poziomie.

Chcesz podgrzać atmosferę w sypialni? Przygotowaliśmy erotyczne wyzwanie dla par.

WOW! Specjalnie dla Ciebie zmysłowa muzyka zwiększająca libido.

Zapraszamy również na nasz kanał YouTube, na którym odnajdziesz wiele seksownych playlist, które mogą pomóc w podbiciu libido.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *