mężczyzna rozpakowuje prezent

Dzień Mężczyzn – niezawodne pomysły na prezenty

Kiedy jest Dzień Mężczyzn? Czy to to samo święto, co Dzień Chłopaka? Jaki prezent dla mężczyzny wybrać? Co kupić na Dzień Mężczyzn? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. 

Kiedy wypada Dzień Mężczyzn?

Dzień Mężczyzn przypada na 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. To święto ustanowione w Polsce w liturgiczne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sabasty, czyli rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku. Natomiast Międzynarodowy Dzień Mężczyzn jest obchodzony 19 listopada. Został ustanowiony w 1999 roku jako odpowiedź na Międzynarodowy Dzień Kobiet i ma symbolizować równowagę płci. Natomiast Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Nie jest to święto międzynarodowe i obchodzi się je tylko w niektórych krajach, w różnych dniach. Ponadto Dzień Chłopaka jest obchodzony raczej przez nastolatków i młodych ludzi. 

Co podarować na Dzień Mężczyzny?

W Polsce Dzień Mężczyzn nie jest tak popularny jak Dzień Kobiet. Jednak święto to z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Warto zadbać o swojego mężczyznę, docenić go i pokazać, że jest dla nas ważny. Jakie prezenty na Dzień Mężczyzny dobrze się sprawdzą? Podpowiadamy! 

kobieta zasłania oczy mężczyźnie wręczając mu prezent

W tym dniu najważniejsza jest pamięć, krótkie życzenia i miłe słowo, ale warto uzupełnić je o gest lub upominek. Prezent na Dzień Mężczyzny możemy wykonać samodzielnie i nie musi to być wcale nic materialnego. Każdy mężczyzna lubi dobrą kuchnię, może więc dobrym pomysłem będzie wykwintna kolacja przy świecach. A może On jest wciąż zapracowany i potrzebuje odpoczynku? Idealnym prezentem będzie zorganizowanie mu relaksującego wieczoru z winem. Mężczyzna na pewno ucieszy się z rozluźniającego masażu czy gorącej kąpieli.  

Jaki prezent na Dzień Mężczyzny kupić?

Kupienie prezentu wydaje się być najłatwiejsze, ale co powiesz na wykonanie go własnoręcznie? Będzie to duża przyjemność dla Ciebie, a facet na pewno jeszcze bardziej doceni taki upominek. Możesz na przykład stworzyć album ze zdjęciami lub słoik z karteczkami, w którym znajdą się krótkie wyznania miłosne i miłe słowa. Jest też oczywiście kilka klasycznych prezentów, które możesz kupić. Takie upominki zawsze cieszą panów. Przedstawiamy nasze pomysły na prezent na Dzień Mężczyzny:

perfumy,

ulubione kosmetyki (olejek do brody, naturalny szampon, krem nawilżający),

śmieszne skarpetki

akcesoria sportowe,

kubek,

dobry alkohol,

małe gadżety, np. kamera samochodowa,

gra planszowa lub na konsolę,

książka,

zegarek, np. modny PLANTWEAR lub smartwatch dla sportowych freaków.

Wszystkie te prezenty można z łatwością spersonalizować. Personalizowane prezenty mają dużo większą wartość sentymentalną niż zwykłe przedmioty.  

10 marca po prostu pamiętajcie o swoich mężczyznach. Jeśli miłe słowo i życzenia zechciałyście uzupełnić o miły upominek, to mamy nadzieję, że nasz artykuł był przydatny ?