zakochana para - naturalne afrodyzjaki dla kobiet

8 najskuteczniejszych afrodyzjaków dla kobiet

Obecnie coraz więcej kobiet odczuwa znacznie mniejsze zainteresowanie seksem. Spowodowane jest to szybkim tempem życia, narastającym stresem oraz wszelakimi problemami. Jak więc rozbudzić drzemiące w kobietach pożądanie seksualne? Pomogą w tym afrodyzjaki 🙂 Można je znaleźć w niektórych przyprawach, roślinach, ziołach, potrawach czy aromatach. Afrodyzjaki wzmacniają działanie hormonów płciowych oraz podnoszą częstotliwość pożądania. Listę najskuteczniejszych afrodyzjaków dla kobiet znajdziecie poniżej: 

Anyż 

Anyż już w starożytności uważany był za potężny afrodyzjak. Nie bez powodu starożytni Rzymianie pod koniec swoich wystawnych uczt serwowali anyżowe ciasteczka. Dzięki nim kobiety wykorzystywały wszystkie swoje wdzięki, aby zachęcać mężczyzn do zalotów. Mówi się, że pierniczek z dodatkiem anyżu i miodu rozpali każdą kobietę :). 

pierniczek - anyż zpiernikiem - najleoszy afrodyzjak

Miłorząb 

Miłorząb japoński to ziołowy suplement, który pochodzi z jednego z najstarszych drzew Ginkgo biloba. Znacznie zwiększa on zadowolenie z życia seksualnego. Dodatkowo potęguje orgazmy oraz ich intensywność. Bardzo skutecznie podnosi libido, a także odmładza cały układ płciowy. Miłorząb wspaniale zwiększa intensywność oraz częstotliwość pożądania seksualnego. 

Czekolada 

Czekolada zawiera tryptofan, który jest bezpośrednim budulcem serotoniny czyli hormonu szczęścia, który uwalnia się podczas seksu. Czekolada to także główne źródło endorfin, które powodują przypływ energii oraz poprawę humoru. Najlepszym afrodyzjakiem jest czekolada gorzka zawierająca przynajmniej 70% kakao.

gorzka czekolada - najskuteczniejsze afrodyzjaki dla par

Szafran 

Szafran to najdroższa przyprawa na świecie! Uzyskiwana jest z wysuszonych kwiatów specjalnej odmiany krokusa. Podobno potrafi zdziałać cuda 😉 Znany jest na całym świecie jako silny afrodyzjak, który pobudza zmysły, popęd płciowy, a także potencje. Szafran zalecany jest w walce z bezpłodnością oraz brakiem potencji.  

Marchew 

Popularnym afrodyzjakiem jest sok z marchwi lub marchew spożywana na surowo. Swoją popularność zawdzięcza zmysłowemu kształtowi oraz zawartym w niej  substancjom które zwiększają działanie hormonów płciowych. W znacznym stopniu przekłada się to na wzrost miłosnych uniesień. Ponoć madame Pompadour słynna kochanka króla Francji, piła ogromne ilości soku z marchwi, dzięki czemu przeżywanie miłosnych uniesień było niezwykle intensywne :).

sok z merchwki - marchew naturalnym afrodyzjakiem

Wyciąg z macy 

Wyciąg ten pozyskuje się z rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Afrodyzjak ten wyraźnie zwiększa libido u kobiet. Jest pomocny dla pań po menopauzie, ponieważ zmniejsza dysfunkcje seksualne. Dużym plusem jest to, że spożywanie go w nawet bardzo dużych dawkach nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. 

Truskawki 

W czekoladzie, z szampanem czy z bita śmietaną… z każdym z tych połączeń truskawki smakują wyśmienicie – zwłaszcza na randce 🙂 Oczywiście rola truskawek nie kończy się na wyjątkowym smaku. Truskawki od zawsze były traktowane jako afrodyzjak wyjątkowo działający na kobiece zmysły oraz zwiększający libido.

truskawki z bitą śmietaną - truskawki jako afrodyzjak

Olejki eteryczne 

Kobiety niezwykle mocno reagują na zapachy. Ich pożądanie najczęściej wywołują męskie perfumy, szczególnie te z nutką piżma, kardamonu, bergamotki czy cedru. Piękny zapach otoczenia również rozbudzi kobiece zmysły. Waniliowe olejki do kąpieli lub olejki z drzewa sandałowego do masażu rozpalą każdą kobietę. 

masaż z olejkami eterycznymi - aolejki eteryczne doskonałym afrodyzjakiem

Chcesz wiedzieć jak rozpalić mężczyzne? Poznaj 8 najskuteczniejszych afrodyzjaków dla mężczyzn oraz zrelaksuj się z drugą połówką przy muzyce na naszym kanale Bedroom Music and ASMR 🙂